office@methodopolska.com

tel. + 48 22 633 72 16

 

PRODUKTY TECHNOLOGICZNE

 

CLARMARIN 350 oczyszczanie i dezynfekcja linii wodnych
 

Nadtlenek wodoru stabilizowany do oczyszczania wody, linii wodnych, uzdatniania wody.

Działanie: Pozwala blokować i dezaktywować patogeny (bakterie, wirusy i glony), które znajdują swoją naturalną formę życia w wodzie, proliferacja i dyfuzja (Pseudomonas, Prototheca itp.). Eliminuje biofilm z rur. Uniemożliwia tworzenie się złogów kamienia. Zapewnia i utrzymuje czystą wodę w poidłach i liniach wodnych. Aktywny i skuteczny niezależnie od pH i twardości wody.

Bezpieczeństwo: Spełnia surowe wymagania jakościowe normy UNI EN 902: 2002. Dopuszczony do oczyszczania wody. Bezpieczeństwo nawet w przypadku przedawkowania. Nie tworzy toksycznych i / lub szkodliwych produktów dla ludzi, zwierząt i środowiska. Łatwy system samokontroli dzięki zastosowaniu testów kolorymetrycznych. W praktyce: poprawia bezpieczeństwo zwierząt i hodowli.  Łatwe i bezpieczne dozowanie dzięki nowym pompom dozującym. Minimalna i łatwa konserwacja sprzętu. Systemy wodne są zawsze czyste i odkażone.

Dawkowanie:

ciągłe stosowanie do oczyszczania wody 20-60 gr / 1000 lDo specjalnych zastosowań, np. usuwanie biofilmu z rur w obecności zwierząt 40-80 gr / 1000 l. Do całkowitego czyszczenia rur wodnych na końcu cyklu, brak zwierząt 1-2%.

100% BIODEGRADOWALNY

 

 

OXY-MAX

Technologia biologiczna do eliminacji zapachów.

OXY-MAX to biologiczny tłumik zapachów, innowacyjna ciecz gotowa do użycia, składająca się z:

1) szybko biodegradowalnych i bezpiecznych dla środowiska substancji chemicznych - w tym środków powierzchniowo czynnych - które natychmiast wiążą cząsteczki odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się w powietrzu, a tym samym postrzeganiu zapachu;

2)zarodników bakterii klasy I, absolutnie nieszkodliwych dla zdrowia ludzkiego i wyselekcjonowanych wyłącznie metodami naturalnymi, które w średnim okresie, a także w niesprzyjających warunkach środowiskowych, doskonale rozkładają cząsteczki wytwarzające nieprzyjemny zapach, utleniając je całkowicie w wodę i dwutlenek węgla.

Bakterie dokonują tej degradacji przy użyciu własnych enzymów, które dzielą się na następujące kategorie:

-proteazy, degradujące białka;

-esterazy, degradujące estry, w tym tłuszcze;

-lipazy, degradujące lipidy, takie jak oleje;

- amylazy i celulazy, które rozkładają odpowiednio skrobię i celulozę na proste cukry;

-ureazy, które dzielą mocznik na amoniak i dwutlenek węgla

3) składników odżywczych wyselekcjonowanych ze względu na ich zdolność do stymulowania aktywności bakteryjnej.

Preparat ten może mieć niezliczone zastosowania, przede wszystkim w kontroli zapachów wytwarzanych przez działalność produkcyjną, poprzez przetwarzanie odpadów, oczyszczanie wody czy tlenowe i beztlenowe trawienie biomasy.

 

DAWKOWANIE:

W momencie użycia można go stosować w postaci czystej lub rozcieńczonej w zmiennej proporcji w zależności od konkretnego przypadku i na ogół od 2 do 10%. Można go aplikować ręcznie lub przez automatyczny nebulizator.

 

Strona główna

Produkty

Skontaktuj się z nami

 office@methodopolska.com

tel. +48 22 633 72 16

ul. Cietrzewia 23

Warszawa 02-492

KRS 0000196336